Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Akcija: „Elkis saugiai geležinkelio pervažose!“

gelezinkelisBirželio 4–7 dienomis AB „Lietuvos geležinkeliai“ darbuotojai kartu su Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnais vykdys prevencinę akciją geležinkelio pervažose. Jos metu vairuotojai ir pėstieji bus skatinami laikytis Kelių eismo taisyklių reikalavimų kertant geležinkelio pervažas bei įspėjami apie gresiančius pavojus nesilaikant saugaus elgesio reikalavimų.

AB „Lietuvos geležinkeliai“ parengė informacinį bukletą, priminsiantį pagrindinius saugaus elgesio pervažose principus. Bukletai, atšvaitai ir kepuraitės akcijos metu bus dalinami pavojingose Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių geležinkelio pervažose.

 Saugaus elgesio pervažose klausimas aktualus ne tik Lietuvoje, bet ir kitose šalyse. Šiais metais birželio 7-oji paskelbta Tarptautine saugaus elgesio pervažose diena (angl. The International Level Crossing Awareness Day). Akcijos šūkis: „Elkis saugiai geležinkelio pervažose!“. Projekte dalyvauja 42 šalys (visos Europos Sąjungos valstybės, Izraelis, Australija, Naujoji Zelandija, Indija, Pietų Afrikos Respublika, Marokas, Turkija ir kt.).

 Geležinkelio pervažos vis dar lieka pavojinga vieta, kur sužalojami ar žūva žmonės. Kiekvienais metais Europos Sąjungos šalyse dėl eismo įvykių jose žūsta keli šimtai žmonių. Lietuvoje praėjusiais metais geležinkelio pervažose žuvo 6 žmonės, šiais – 1 žmogus. Dauguma eismo įvykių pervažose įvyksta dėl to, kad nepaisoma kelio ženklų, šviesoforo ar garsinės signalizacijos.

 AB „Lietuvos geležinkeliai“ daug dėmesio skiria geležinkelių transporto eismo įvykių prevencijai, žmonių gyvybės ir sveikatos išsaugojimui. Tam pasitelkiamos techninės ir edukacinės priemonės. Šalia pavojingų pervažų pastatyti specialūs informaciniai stendai, įspėjantys pėsčiuosius ir vairuotojus apie pervažos kirtimo pavojus. 29 pervažos stebimos vaizdo kameromis. Geležinkelių muziejuje moksleiviams nuolat vedamos saugaus elgesio geležinkelyje pamokėlės.

 Pažymėtina, kad visi eismo įvykiai geležinkelio pervažose kyla dėl vairuotojų ir pėsčiųjų, pažeidusių Kelių eismo taisyklių reikalavimus, kaltės. Dažnai pamirštama svarbiausia saugaus eismo pervažose taisyklė – traukinys turi pirmumo teisę kitų transporto priemonių ir pėsčiųjų atžvilgiu.

 AB „Lietuvos geležinkeliai“ ragina visus vairuotojus ir pėsčiuosius būti dėmesingus ir laikytis saugaus elgesio reikalavimų.

LR susisiekimo ministerijos informacija

Kretingos.info

(Visited 20 times, 1 visits today)