Laiškai ant palangės – iš svogūnų sodinukų?

212

Atėjęs pavasaris iš žiemos miego pakelia ne tik gamtą, bet ir žmogų – norime padaryti daugiau, viską atlikti greičiau, bet organizmas dažnai primena apie tai, kad po žiemos trūksta vitaminų ir mineralinių medžiagų. Jeigu jo nepaklausome, prasidėjus pavasariui dažnai sergame, jaučiamės pavargę, o tada nepadarome nieko. „Nojaus sėklos“ siūlo patiems auginti vitaminų bombą – svogūnus.

Jūsų virtuvėje – ir maistas, ir vaistas

Svogūnų laiškuose yra daug vitaminų A ir C, geležies ir folio rūgšties. Taip pat daug mineralinių medžiagų ir eterinių aliejų, kurie, nors ir suteikia specifinį kvapą ir skonį, bet pasižymi labai stipriomis antiseptinėmis savybėmis. Svogūnai ir jų laiškai padeda atsilaikyti prieš pavasarinį peršalimą, mažina cholesterolio kiekį kraujyje, gerina širdies veiklą, gelbsti nuo nuovargio ir išsekimo. O jei vis dėlto peršalote, svogūnai padeda kosint, sloguojant ir nuo gerklės skausmo.

Svogūnai auginami iš svogūnų sodinukų, kurie per ilgą laiką yra atrinkti selekciniu būdu, taip užtikrinant pačias geriausias savybes ir kokybišką bei gausų derlių. Todėl prieš renkantis, kokią svogūnų veislę auginti, pirmiausia turėtumėte pamąstyti, kokie Jūsų lūkesčiai ir norai.

Pavyzdžiui, svogūnų sodinukai SNOWBALL yra labai geros kokybės seniai auginama olandiška veislė, vaisiai yra balti ir ypatingai tinkantys naudoti gaminant salotas, RED BARON – tai derlinga, labai geros kokybės seniai auginama vokiška veislė, vaisiai yra raudoni, pasižymi pikantišku skoniu, taip pat tinka naudoti salotose, ypač graikiškose. Svogūnų sodinukai YELLOW MOON yra didesni nei įprastai, daugiagalviai – išaugina nuo kelių iki keliolikos galvų, tai olandiška svogūnų veislė, pasižyminti ypatingai geru skoniu, STUTGART REISEN – tai populiariausia Olandijoje, seniai auginama derlinga, labai geros kokybės veislė.

Geriausiai auga ir didesnį derlių duoda 8–14 mm skersmens svogūnų sodinukai, kurie yra atsparūs šalčiui, todėl pakenčia pavasarines šalnas. Dar vienas svarbus aspektas – šių veislių svogūnai puikiai laikosi per žiemą.

Užsiauginkite pavasarį vazone

Labai populiaru ir naudinga auginti prieskonines žoleles ankstyvą pavasarį arba net visus metus vazone ant palangės. O ar auginate svogūnų laiškus? Pabandykite ir nustebsite, kaip tai paprasta, o nauda neapsakoma. Tam geriausia rinktis GOLDEN GOURMET svogūnų sodinukų veislę, nes ji labiausiai tinkama svogūnų laiškams auginti. Žinoma, ji tinkama auginti ir dirvoje.

Svogūnas – viena iš universaliausių daržovių, pasižyminti ypatinga vitaminų ir kitų naudingųjų medžiagų gausa, todėl tikrai verta jų užsiauginti savame darže arba vazone ant palangės. O pagal savo poreikius pasirinkę svogūnų sodinukus galėsite džiaugtis gausiu ir kokybišku derliumi.