15.6 C
Birštonas
2024 / 05 / 02

Sportas – kančia? Jį pakeisti galite maloniomis alternatyvomis

Ar jau skaitėte?

Vedžiojant šunį galima nueiti net 5000 žingsnių, o tiek pat laiko siurbiant kambarius sudeginti beveik 100 kalorijų. Skamba neblogai, tačiau ar to pakanka ir mankštą galima pamiršti?

- Reklama -

Anot sporto medicinos gydytojo Kęstučio Linkaus, mankštos visiškai atsisakyti nereikia, nes ji turi savo paskirtį. Mankštos metu stiprinamos tam tikros raumenų dalys, atliekant jėgos pratimus stiprėja silpnieji raumenys, o, tarkime, kenčiant nugaros skausmus, tai gali būti ir gydymo priemonė. Tačiau bet koks fizinis aktyvumas yra naudingas, o kai kuri veikla gali būti puiki alternatyva neturintiems laiko apsilankyti sporto salėje.

„Fizinis aktyvumas gali būti kelių rūšių: tai namų ruoša ir kiti darbai, rekreacija – važinėjimas dviračiu, žaidimai, žygiai, kasdienis keliavimas – jei į darbą važiuojama dviračiu, paspirtuku ar einama pėsčiomis ir, žinoma, struktūruota fizinė veikla – treniruotės, varžybos. Tai keturi pagrindiniai banginiai, turintys savo privalumų ir funkcijų“, – sako K. Linkus.

Įdomu tai, kad, pasak gydytojo, spontaninis aktyvumas yra naudingesnis už suplanuotą. „Jei žmogus valandą per dieną aktyviai sportuoja, o kitas 23 valandas laiką leidžia pasyviai, organizmui tai nebus naudinga. Reikia visą dieną būti aktyviam – palipti laiptais, atsistoti nuo kėdės ir pajudėti. Pagrindinis tikslas yra mažinti pasyvaus laiko trukmę“, – pažymi specialistas.

Aukso viduriukas visiems – ėjimas

Gydytojo teigimu, intensyvus fizinis aktyvumas kasdien turėtų trukti mažiausiai 20-30 minučių. Į jį neįskaitoma namų ruoša ar kitoks lengvas judėjimas. Tai gali būti bėgimas ar spartus ėjimas, treniruotė.

- Reklama -

„Bėgimas kai kuriems gali būti per intensyvi ar net žalojanti veikla, jei organizmas neparuoštas. Laikausi principo, kad geriau mažiau nei perspausti. Geriausia yra profilaktika, todėl ėjimas visiems žmonėms yra idealus. Ypač pagyvenusiems jis yra pats geriausias vaistas nuo lėtinių ligų, nerimo, nemigos“, – mano K. Linkus, kuris į tokius renginius kaip ėjimo varžybos ragina įtraukti kuo daugiau senjorų.

Puiki proga visiems pradėti daugiau vaikščioti – balandžio 21 d. Vilniuje rengiamos masinės ėjimo varžybos, kuriose laukiama apie 7 tūkst. dalyvių. Šiose varžybose kviečiami dalyvauti visi gyventojai nepriklausomai nuo amžiaus ir fizinio aktyvumo.

Masinių ėjimo varžybų rėmėjas prekybos tinklas „Rimi Lietuva“ kviečia gyventojus ne tik eiti, bet apskritai daugiau judėti ir gyventi sveikiau. Pasak prekybos tinklo viešųjų ryšių vadovės Giedrės Buivydienės, būtina nepamiršti ir sveikai maitintis. „Jau kurį laiką stebime tendenciją, kad gyventojų vartojimo įpročiai keičiasi – valgoma daugiau vaisių ir daržovių, vis didesnę paklausą įgyja sveikesni maisto produktai, – pastebi G. Buivydienė. – Kad būtų paprasčiau parduotuvių lentynose atrasti sveikesnius produktus, mes juos atrinkome ir pažymėjome specialiu „Rinkis sveikiau“ ženklu. Šių produktų populiarumas nuolat auga ir tai rodo, kad žingsnis po žingsnio mūsų visuomenė žengia sveikesnio gyvenimo būdo link.“

Tuo tarpu tiems, kurie mankštintis, sportuoti vengia ar sako neturintys laiko, sporto medicinos gydytojas K. Linkus taip pat turi patarimą. „Atraskite mėgstamą veiklą. Galbūt mėgstate šokti, eiti į žygius ar keliauti? Net jei yra sveikatos problemų, trūksta jėgų, fizinį aktyvumą reikėtų priimti kaip vaistą. Tai yra tam tikra terapija, gydymas, kuris naudingas visam organizmui ir gali duoti didelį pokytį bendrai savijautai. Vieni prieš miegą išgeria tabletę, o jūs vietoje to eikite pasivaikščioti“, – pataria gydytojas.

Giedrė Buivydienė
„Rimi Lietuva“ viešųjų ryšių vadovė

TOP naujienos

Nuo paprastos iki elektroninės cigaretės

Pasaulis sparčiai kinta, o prie to labiausiai prisidėjusi nenumaldomu greičiu vykstanti pažanga. Modernėjant pasauliui keičiasi mūsų įpročiai, gyvenimo būdas, o įvairios naujienos ir atradimai...

Ekspertai pataria: dalykai, kuriuos reikia žinoti perkant telefoną vaikui

Išleisdami į mokyklą savo vaikus, daugelis tėvų deda pastangas, kad jų atžalos būtų pasiekiamos bet kuriuo metu. Tai viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl šiandien...

Kodėl Europa neperka lietuviškų gaminių?

Lietuva 12 metų yra visateisė Europos Sąjungos narė, tačiau lietuviškos pramonės gaminiai bendroje Europos rinkoje kelią skinasi sunkiai. Vienas iš pagrindinių „stabdžių” - tarptautiniai...

Aktuali informacija apie patyčias pasieks net atokiausias šalies vietas

Nuo kitų mokslo metų pradžios įsigalios Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos Švietimo įstatymo pataisos, padėsiančios mažinti smurtą ir patyčias švietimo įstaigose. Šias pataisas...

Žemaitijoje baigiamas rengti pirmasis „viešbutis“ laukiniams stumbrams

Telšių miškų urėdijos „Žvėrinčiuje“ baigiamas rengti stumbrams skirtas 50 ha voljeras, į kurį planuojama po mėnesio pradėti perkelti pirmuosius žvėris iš Panevėžio ir Kėdainių rajonuose laisvai gyvenančios bandos. „Šis „viešbutis“ laukiniams stumbrams – pirmas žingsnis...

Kodėl visur ir visada vertėtų su savimi turėti užkandžių?

  Pirmajam užkandžiui (tarp pusryčių ir pietų) rekomenduojama pasiruošti vaisių arba uogų. Geriausia kasdien rinktis vis kitokias, taip gausite skirtingų vitaminų ir mikroelementų. Pavasarį puikiai tiks obuoliai, kriaušės, bananai, apelsinai, kivi ar kiti jūsų mėgstami...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS