10.1 C
Birštonas
2024 / 05 / 12

Kas turi atlyginti namų tvarkytojų ar gyvūnėlių prižiūrėtojų padarytą žalą?

Ar jau skaitėte?

Elektrikas reanimavo skalbyklę, bet apgadino vonią? Santechnikas atkimšo kriauklę, bet įskėlė grindų plytelę? Namų tvarkymo komanda ne tik išvalė dulkes, bet ir sudaužė brangią vazą? Draudikų teigimu, tokių situacijų pasitaiko ne taip jau retai ir, deja, nemažai paslaugų užsakovų bei teikėjų nežino, kas tokiu atveju turėtų atlyginti žalą.

- Reklama -

Vienos Lietuvoje veikiančios draudimo bendrovės turto draudimo produktų vadovė Dalia Strazdienė atkreipia dėmesį, kad atverdami savo namų duris paprastai susikoncentruojame į paslaugų kokybę, kiek įmanoma pasidomime meistrų patikimumu, tačiau nei galime nuolat stovėti šalia paslaugos teikėjo, nei jis yra užtikrintas, kad nepadarys apmaudžios klaidos.

Potencialus žalų šaltinis

„Nepavedžiotas šuo, namus nuklojusios dulkės, vaikai, kurių tam tikru metu nėra kas prižiūri, išskyrus samdomą auklę, sugedusi buitinė technika – rūpesčiai, kurie bent retkarčiais užklumpa kiekvieną iš mūsų. Neretai prieš įsileisdami į namus svetimus žmones, rodos, esame linkę jais pasitikėti, nes norime kuo greičiau atsikratyti susikaupusiomis problemomis. Bėda ta, kad kartais per skubėjimą ar neapdairumą neįsigilinę, ką įsileidžiame į savo namus, galime sulaukti papildomų nemalonumų“, – sako turto draudimo produktų vadovė Dalia Strazdienė.

Anot D. Strazdienės, prieš įleidžiant į savo būstą paslaugų teikėjus reiktų suprasti, kad jie ne tik sutvarko namus, prižiūri vaikus ar gyvūnus, remontuoja, bet gali tapti ir potencialiu žalų šaltiniu, mat visuomet lieka sugadinto ar net pasisavinto turto rizika.

„Samdant pagalbininką paslaugų teikimo faktą reikėtų užtvirtinti raštiškai, geriausiai – sutartimi, kurioje būtų nurodyti bent pagrindiniai duomenys apie abi sutarties šalis.  Galbūt tai atrodo kaip perteklinė priemonė, tačiau taip bent jau užfiksuojamas faktas, kad paslaugos apskritai buvo teikiamos. O jeigu kas nors atsitiktų, šis dokumentas taptų pagrindiniu įrodymu, kad konkretus žmogus buvo jūsų namuose ir teikė konkrečią paslaugą“, – siūlo specialistė.

- Reklama -

Siekiant išsirinkti patikimus paslaugų tiekėjus pirmiausia rekomenduojama kreiptis į specialistus įdarbinančias įmones bei agentūras. Dar vienas papildomas saugiklis – patikimų pažįstamų žmonių, asmeninės rekomendacijos.

„Šiandien neretai tenka pastebėti, kad žmonės ieško paslaugų teikėjų pasitelkę socialinius tinklus arba skelbimų platformas internete. Tai daug galimybių atveriantis paieškos kanalas, tačiau jo patikimumą būtina vertinti kritiškai. Turėti šimtaprocentinę garantiją visada labai sunku, bet norint apsisaugoti, tikrai verta vadovautis patikimų žmonių rekomendacijomis, atsiliepimais. Dar vienas žingsnis, padėsiantis jaustis tikrai saugiai – pasidomėti, ar paslaugų teikėjas yra apsidraudęs savo atsakomybę. Tokiu atveju galimos žalos atlyginimo klausimas sprendžiamas kur kas greičiau“, – sako D. Strazdienė.  

Turint sutartį – kaltų ieškoti nereikia

Vienas iš patikimiausių būdų, kai darbuotojų ieškoma per įvairias įdarbinimo agentūrų platformas, kur, pavyzdžiui, kviečiant namų tvarkytoją jo veiksmai yra apdrausti civilinės atsakomybės draudimu.

„Įdarbinimo agentūra suteikia oficialumo ir užtikrintumo, kad už paslaugų teikėją ateityje laiduotų jį įdarbinusi agentūra. Tačiau ar priėmus atsitiktinį asmenį, ar samdant žmogų per agentūrą – rizika visuomet išlieka. Visgi, kreipiantis į įmonę, galima kandidatą labiau patikrinti, o nutikus įvykiui būtų aišku, kur ieškoti kaltininko. Namų valymo paslaugas teikiančios įmonės tikrai draudžia savo civilinę atsakomybę, o štai pavienės tvarkytojos – kur kas rečiau“, – tvirtina ji.

Turto draudimo produktų vadovė aiškina, kad turto žalos yra tik viena galimų nuostolių pusė. Jei vaikas susižeidžia būdamas su aukle, o kito asmens vedžiojamas jūsų šuo įkanda praeiviui, tokiais atvejais daugeliui kyla klausimas, kam tenka atsakomybė arba kas atlygintų žalą. Anot D. Strazdienės, turint paslaugų teikimo sutartį šis klausimas tampa lengviau išsprendžiamas.

Boris Kuzmas
Marketingo ir viešųjų ryšių skyriaus vadovas
AAS „BTA Baltic Insurance Company“ filialas Lietuvoje

TOP naujienos

Skirtingos kokybės prekės Lietuvoje ir kitose šalyse? Netylėk

Pastebėjai, kad tų pačių prekių, pirktų Lietuvoje ir kitose Europos šalyse kokybė skiriasi? Skiriasi maisto produktų ar buitinių prekių sudėtis, techninės savybės? Lietuvos vartotojų organizacijų...

SPA procedūros – kad kūnas būtų sveikas, o siela rami

Posakis „Sveikame kūne gyvena sveika siela“ egzistuoja neveltui. Juk kai kūnas tvirtas ir pailsėjęs, žmogus jaučiasi laimingesnis, veikti kasdienius darbus tampa daug lengviau ir...

Lietuvoje patvirtintas pirmasis užsikrėtimo koronavirusu atvejis

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) informuoja, kad Lietuvoje šiandien nustatytas pirmasis užsikrėtimo naujuoju koronaviruso (COVID-19) atvejis. Atlikus tyrimus, infekcija nustatyta iš Veronos (Italija) 2020 m....

Dirvožemio sanitarai

Tikri sodininkai žino – derliaus gausa priklauso nuo įdėto darbo ir tinkamai paruošto dirvožemio. O jei kastuvą į rankas ryžotės imtis pirmą kartą, vertėtų...

87,3 proc. motociklų eismo įvykių lemia žmogiškasis faktorius

Automobilio veidrodėlyje išvydęs artėjantį motociklininką ne vienas vairuotojas šiek tiek įsitempia ir lengviau atsikvepia tik motociklininkui atsidūrus per nemažą atstumą priekyje. Vairuotojai turėtų būti itin atidūs, nes didžiąją motociklų eismo įvykių dalį lemia žmogiškasis...

Kaip išvengti pelėsio

Dėl rudeninio oro ir jame tvyrančių bakterijų, dažnas namuose susiduria su nemalonia problema – supelijusia duona. Rudens drėgmė ir šildomos patalpos sukuria palankesnes sąlygas pelėsiui veistis ir plisti. „Gardėsio“ duonos ekspertas Tadas Aleknavičius, „Fazer...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS