10.6 C
Birštonas
2024 / 04 / 29

46-erių aktyvios sveikos gyvensenos propaguotoja atrodo perpus jaunesnė

Ar jau skaitėte?

TV3_MB_Dr_Simona_PajaujieneJau aštuntąjį sezoną rodomos TV3 sveikatingumo laidos „Mitybos ir sporto balansas“ vedėja Vlada Musvydaitė džiaugiasi, kad laidoje atsirado rubrika, kurioje yra vertinami asmeniniai treneriai.

- Reklama -

Užduotis egzaminuoti ir vertinti trenerius patikėta Lietuvos sporto universiteto dėstytojai, Europos sveikatingumo asociacijos „EuropeActive“ (Briuselyje) profesionalų standartų komiteto narei dr. Simonai Pajaujienei. Ji – vienintelė lietuvė, atstovaujanti Europos mankštinimosi devynių profesionalų grupę, kuriančią kryptis, gaires ir standartus visam senojo žemyno sveikatingumo sektoriui.

„Aš tikiu Simona. Jos profesionalumas, jaunatviškumas ir pozityvi energija bei kritiškas vertinimas tampa laidos vinimi. Iki dabar negaliu atsistebėti šios 46-erių metų moters išvaizda. Aš irgi tokia noriu būti!“ – teigė laidos vedėja Vlada, kalbėdama su Simona apie moters jaunatviškumo paslaptį.

Paklausta apie subalansuotą mitybą, S. Pajaujienė pabrėžė, kad svarbiausia – pasikliauti intuicija: „Kiekvieno žmogaus intuicija ir yra pagrindinė mitybos taisyklė. Šiandien mus bandoma įpratinti laikytis tam tikro režimo – kur, ką, kaip ir kada turime valgyti – tai nėra teisinga, nes visi turime skirtingus gyvenimus, skirtingą genetiką.“

Pasak Simonos, anksčiau niekas nemokė, kas turi būti kiekvieno mūsų lėkštėje. „Žmonės kliaudavosi intuicija, ką reikia valgyti tam tikru paros ar metų laiku, valgė geriausią maistą, kokį sau galėjo leisti. Manau, kad turėtume atsigręžti į gamtą ir savo prigimtį. Intuityvaus valgymo turime išmokti kiekvienas – suprasti, ko mums šiuo metu trūksta, ko reikia ir, galiausiai, ko atsisakyti. Žinoma, gyvenant šiuolaikiniame informacijos ir technologijų gausos pasaulyje, tam tikros, bendrosios, pradinės specialisto rekomendacijos nepakenktų, tačiau esu visiškai prieš asmeninės mitybos reguliavimą ir aiškinimą, kas turi būti mūsų lėkštėse“, – mano Lietuvos sporto universiteto dėstytoja.

Sporto pasaulyje, kur svarbiausia ne gyvenimo kokybė ir sveikata, o aukšti rezultatai, mitybos specialisto indėlis yra būtinas. Laidoje „Mitybos ir sporto balansas“ šį šeštadienį 9.00 val. trenerė pasakos, kad vis dar atsiranda tokių sporto specialistų – kūno kultūros mokytojų, sporto šakų trenerių, sveikatingumo mokytojų – kurių žinios gerokai pasenusios, o kompetencija – abejotina.

- Reklama -

Pasak jos, būtina pripažinti, kad per kūno kultūros pamokas ar treniruotes netinkamai parenkami pratimai, testavimo procedūros, intensyvumas ir kt. gali žaloti, o ne stiprinti jaunosios kartos sveikatą. Netinkami fiziniai krūviai toli gražu nepadeda fiziškai sustiprėti. Didžiausiomis asmeninių trenerių klaidomis S. Pajaujienė įvardijo žinių stoką, konsultuojant apie sveiką gyvenseną ir jautrumo bei dėmesio trūkumą klientui, jo sveikatai.

TV3_MB_Dr_Simona_Pajaujiene_Vlada_Musvydaite„Pagrindinė asmeninių trenerių klaida yra manymas, kad jų darbas yra kūno dizaino ar svorio kontrolės paslaugų teikimas, nes taip galvoja klientai. Tačiau profesionalus ir kompetentingas asmeninis treneris turi ne tik tenkinti kliento norus, tačiau mokyti klientą, edukuoti ir pakreipti treniruočių programą tinkama kryptimi. Dažna trenerių klaida vedant treniruotes yra pernelyg didelis susikoncetravimas į save, o ne į klientą. Dėl šios priežasties treneris nemato kliento klaidų, laikysenos pakitimų, atliekant pratimus, yra mažiau jam jautrus. Pritrūksta elementaraus bendravimo, etikos bei darbo su klientu įgūdžių“, – laidoje kalbės S. Pajaujienė.

Simona išskirs ir dar vieną trenerių ydą: „Treneris dažnai turi savo firminius pratimus, kuriuos taiko kiekvienam klientui. Juk net geriausias pratimas negali būti taikomas visiems be išimties –taip žmogus ne tik negauna naudos sveikatai, bet ir gali žaloti savo organizmą. Klientą būtina stebėti ir kiekvienam pritaikyti geriausią treniruočių metodą, o tam reikalingas dėmesys ir jautrumas, kurio dažnai pritrūksta“.

Dr. S. Pajaujienė laidoje „Mitybos ir sporto balansas“ parodys, kaip reikia taisyklingai atlikti pagrindinius bazinius pratimus, atskleis dažniausias klaidas ir papasakos, kaip reikia maitintis, sulaukus keturiasdešimties. „Mitybos ir sporto balansas“ – šeštadienį 9 val. per TV3.

„Mitybos ir sporto balansas“ – šeštadieniais 9.00 val. per TV3!

Erika Vyšniauskaitė
TV3 komunikacijos projektų vadovė

TOP naujienos

Seimas priėmė Motorinių transporto priemonių registracijos mokesčio įstatymą

Seimas priėmė Motorinių transporto priemonių registracijos mokesčio įstatymą (projektas Nr. XIIIP-4132(2), reglamentuodamas motorinių transporto priemonių apmokestinimo transporto priemonių registracijos mokesčiu nuo kitų metų vidurio...

SU KNYGA – BRANDŽIOS ASMENYBĖS LINK 2

Šių metų gegužės 28-31 dienomis Salantų gimnazijos skaitykloje vyko baigiamieji APPLE skaitymo skatinimo projekto knygų pristatymai.Už projekto lėšas tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje buvo nupirktos...

Lietuvių kuriamas projektas sieks 80 proc. sumažinti kelyje žūstančių vaikų skaičių

Saugus eismas priklauso nuo daugybės kintamųjų – transporto priemonių, infrastruktūros ir kt. Pagrindinė sudedamoji šios formulės dalis – pačių eismo dalyvių elgesys, tolerancija ir...

Kodėl hibridų veislių sėklos geriau?

Renkantis sėklas, akis ne kartą gali užkliūti už hibridinių veislių sėklų pakuotės, kur veislės pavadinimą papildo didžioji raidė „H“. Specialistų teigimu, hibridai – geresnis...

Grilio specialistas: mėsą ne tik kepkite, bet ir rūkykite

Šių metų gastronomijos tendencijos palankios lauke gamintam maistui, o tarp populiariausių siūlomų pasirinkimų – ant grotelių kepta mėsa ar dešrelės. Visai neseniai atšilus orams kepsnių sezonas dar tik prasideda, bet prekybos centrai jau skuba...

Vaikus nuo sunkių ligų padeda apsaugoti nemokami skiepai

Lietuvoje pastaruoju metu daugėja atvejų, kuomet tėvams nepaskiepijus vaikų, šie sunkiai suserga. Nepaisant to, visuomenėje kyla ginčų dėl nuo sausio 1-osios įsigaliojusio draudimo ikimokyklinio ugdymo įstaigoms priimti neskiepytus vaikus. Valstybinė ligonių kasa (VLK) ragina...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS