11.8 C
Birštonas
2024 / 04 / 29

Nuolat jaučiatės pavargę ir neišsimiegate?

Ar jau skaitėte?

Unsplash nuotr.

Kraujo tyrimas gali atskleisti paprastą sprendimą savijautai pagerinti

- Reklama -

Nuolatinis nuovargis, mieguistumas ar dingęs noras užsiimti savo mėgstama veikla gali būti ženklas apie svarbių medžiagų trūkumą organizme. Sunerimti reikėtų tada, kai net išsimiegoję ryte nesijaučiate žvalūs. Specialistai pažymi, kad dažniausiai nuovargį sukelia geležies trūkumas, o trūkstant kalio galima net apalpti.

Pasak „Eurovaistinės“ vaistininkės Ilmos Plynytės, žmonėms, kurie naktį miega ramiai ir pakankamai, tačiau atsibudę ryte vis tiek jaučiasi pavargę, patariama pasitikrinti geležies kiekį kraujyje.

„Kai trūksta geležies, sutrinka deguonį pernešančių raudonųjų kraujo kūnelių gamyba, todėl organizmas nepakankamai aprūpinamas deguonimi. Dėl to atsiranda nuovargio ar silpnumo jausmas, o galiausiai gali išsivystyti mažakraujystė“, – paaiškina I. Plynytė.

Geležis svarbi ne tik energijai palaikyti. Kai šio elemento mūsų organizme trūksta, gali kamuoti ir galvos skausmas, plaukų slinkimas, pakitę skonio pojūčiai ar lūpų kampučių trūkinėjimas.

Svaigsta galva – trūksta kalio

- Reklama -

Jeigu kartu su nuolatiniu nuovargiu papildomai jaučiamas raumenų skausmas ar širdies permušimai,  tikėtina, jog organizme yra kalio stoka. Ignoruojant šiuos simptomus ir kalio trūkumą, gali grėsti net apalpimas.

„Apalpimas paprastai pasireiškia tada, kai organizmas išsenka, trūksta skysčių ir dėl to sutrinka smegenų veikla. Kadangi kalis yra svarbus tinkamai skysčių pusiausvyrai organizme, alpstame ir esant jo stygiui“, – išskiria priežastis „Eurovaistinės“ farmacijos specialistė.

Pasak jos, pajutus staigų silpnumą, reikėtų gerti mineralinį vandenį, kuriame gausų ištirpusių druskų, tarp jų ir kalio. Taip pat reikėtų užtikrinti, kad patalpoje būtų pakankamai oro ir smegenims netrūktų deguonies.

Per daug – pavojinga

Pagrindiniai geležies šaltiniai yra mėsa, žuvis, kiaušinio trynys, o kalio gausu šviežiuose vaisiuose bei daržovėse. Jei šių produktų jūsų virtuvėje mažai – svarbių elementų trūkumas labai tikėtinas.

Nuovargis yra ir vienas iš vitamino D trūkumo simptomų. Tačiau šio vitamino populiarumui augant, svarbu atkreipti dėmesį, kad per didelis jo kiekis pasireiškia panašiais ženklais kaip ir trūkumas. Todėl prieš vartojant papildus su šiuo vitaminu verta išsitirti. Pasak I. Plynytės, visų svarbių elementų perdozavimas yra nemažiau pavojingas, kaip ir jų trūkumas, tad jaučiant rimtus negalavimus ir didelį nuovargį  pirmiausia verta atlikti kraujo tyrimą.

„Geriant geležies preparatus gali pasireikšti pykinimas, pilvo skausmas, viduriavimas arba vidurių užkietėjimas. Iš pradžių rekomenduojama geležies preparatus vartoti valgio metu, tačiau jei simptomai išlieka – būtina keisti preparato dozę“, – stebėti simptomus pataria I. Plynytė.

Jei medžiagų iš tiesų trūksta, geležies preparatus patariama vartoti ne tik kol hemoglobino koncentracija kraujyje taps normali, bet ir dar papildomai bent 3 mėnesius, kad susidarytų šio elemento atsargos. O jaučiant kalio stygių, rekomenduojama vartoti sudėtinius preparatus su magniu, tuomet organizmas geriau pasisavina trūkstamus elementus.

TOP naujienos

5 dalykai, kurių nežinojote apie sultis

Vieni sultimis mėgaujasi nuolatos ir be jų neįsivaizduoja savo subalansuotos mitybos, kiti jas skanauja tik retomis progomis. Dietologė pataria, ką reikėtų žinoti apie jų...

„Citadele” banko akcijas įsigijo tarptautiniai investuotojai

Tarptautiniai investuotojai, atstovaujami „Ripplewood Advisors LLC“, užbaigė 75 % plius vienos AS „Citadele banka“ („Citadele“ banko) akcijos įsigijimo procesą. Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas...

Nomeda Marčėnaitė: „Stengiuosi miegoti pasipuošusi“

Charizmatiškoji dailinkinkė-keramikė Nomeda Marčėnaitė iš minios išsiskiria ne tik savo ekstravagantiška išvaizda ir iš akių niekada nedingstančia šypsena, tačiau dažnai ir savo požiūriu į...

Netinkamai maitindamiesi, maisto papildų neišvengsite

Nuomonių apie maisto papildus esti įvairių. Dažnas mano, kad jų vartojimas neefektyvus, nebūtinas, o nauda – ne visada pagrįsta. Medikai siūlo klausyti savo organizmo ir...

Įsigaliojo nauji mėgėjų žvejybos taisyklių pakeitimai

Rugsėjo 16-ąją, įsigaliojo su lašišinių žuvų žvejyba susiję nauji Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių pakeitimai. Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas pakeitė kai kurias šių taisyklių nuostatas ir limituotos lašišų žvejybos sąlygas, atsižvelgęs į mokslininkų rekomendacijas...

Premjeras S. Skvernelis: mūsų šalies regionai turi didelį potencialą

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis lankėsi Radviliškio rajone ir domėjosi šiam regionui aktualiais klausimais. Susitikime su Radviliškio rajono savivaldybės atstovais Vyriausybės vadovas aptarė projektus, įgyvendinamus pagal Valstybės investicijų programą, valstybės paramą daugiabučių namų modernizavimui, galimybes didinti...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS